۲۲
مرداد

۵ گام ضروری برای یادگیری برنامه‌نویسی اندروید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

گام 1: اصول ضروری Java برای برنامه‌نویسی اندروید را یاد بگیرید

زبان اصلی برنامه‌نویسی اندروید زبان Java (جاوا) است. پس برای شروع باید مفاهیم شی‌ء‌گرای این زبان را یاد بگیرید و بدانید چطور از آن‌ها استفاده کنید: کلاس‌ها، رابط‌ها (Interfaces)، وراثت (Inheritance)، بسته‌ها (Packages) و مواردی از این دست جزو ضروریاتی هستند که باید حتماً آن‌ها را فرا بگیرید. علاوه بر این، باید یاد بگیرید که چطور از رایج‌ترین APIهای Java استفاده کنید؛ نحوه بهره‌گیری از Android Studio و کیت توسعه نرم‌افزاری اندروید را نیز به خوبی بیاموزید.

گام 2: با مقدمات برنامه‌نویسی اندروید آشنا شوید

بعد از این که Java را آموختید رفته رفته می‌توانید با اندروید استودیو اپلیکیشن‌های اندرویدی بسازید. در این راستا کم‌کم لازم است معماری اندروید و عناصر طراحی متریال (Material Design) را یاد بگیرید، اصول آزمودن رابط کاربری را بیاموزید، روش‌های رفع باگ (Debugging) را بدانید و همین‌طور با Firebase و Google Play آشنا شوید؛ یعنی باید تمام موارد لازم در مورد فرآیند برنامه‌نویسی اندروید را فرا بگیرید.

گام 3: در برنامه‌نویسی اندروید پیشرفت کنید

سپس باید در مورد کیت توسعه نرم‌افزاری اندروید – یا همان Android SDK – بیشتر یاد بگیرید، نسخه‌های مختلف اندروید را بشناسید، با APIهای RESTful آشنا شوید و با شبیه‌ساز Genymotion تمرین کنید. باید بیاموزید چطور بهترین عملکرد را در اپلیکیشن‌های اندروید خود داشته باشید و چطور از کتابخانه‌های گوناگون استفاده کنید. بعد می‌توانید برای داشتن رزومه قوی، چندین اپلیکیشن آزمایشی بنویسید؛ همچون اپلیکیشن ماشین حساب، یک اپ ذخیره یادداشت (Note) یا موارد دیگری از این دست.

گام 4: یاد بگیرید که چطور از اپلیکیشن‌های اندروید درآمد کسب کنید

در این بخش حیاتی از فرایند بدل شدن به یک برنامه‌نویس اندروید، باید یاد بگیرید که چطور با برنامه‌نویسی برای این پلتفرم، درآمد کسب کنید. لازم است بیاموزید که بدون آسیب وارد کردن به تجربه کاربر در هنگام استفاده از اپلیکیشن شما در آن تبلیغ کنید و درآمد داشته باشید. باید بهترین راه‌های نمایش بنر تبلیغاتی، نظارت بر تبلیغات و انتشار برنامه‌ها را فرا بگیرید. از استراتژی‌های برنامه‌نویسی تجاری، قیمت‌گذاری و … آگاه شوید و در مورد AdMob، بستر تبلیغاتی موبایل گوگل، بازار و دیگر فروشگاه‌ها اطلاع کسب کنید تا بتوانید اپلیکیشن‌هایی سودمند بنویسید و به انتشار برسانید.

گام 5: خود را با شرکت در یک پروژه واقعی و هدفمند بیازمایید

در نهایت برای ارزیابی نهایی توانایی‌هایی که به دست آورده‌اید، باید خود را در یک پروژه واقعی و هدفمند بیازمایید. اجزای پایه‌ای فرایند توسعه یک اپلیکیشن اندروید عبارت‌اند از: پیاده‌سازی UI و UX، ذخیره‌سازی داده‌ها (Data Storage)، یکپارچه‌سازی سیستمی (System Integration)، آزمایش اپلیکیشن و رفع خطاهای (Debugging) آن.

شما با این کار، میزان درک خود را از معماری اندروید، ساخت نمونه اولیه (Prototyping)، مفاهیم طراحی متریال (Material Design)، فایربیس (Firebase)، یکپارچه‌سازی APIهای شخص ثالث، آزمایش محصول ، نمایش آگهی در اپ و انتشار محصول نهایی نشان می‌دهید. به صورت خلاصه باید آنچه باقی مانده است را طی پروژه‌های واقعی یاد بگیرید.

نتیجه‌گیری

با انجام پنج مرحله ذکر شده شما می‌توانید در حرفه برنامه‌نویسی اندروید فعالیت کنید. باید از متخصصین اندروید و هر منبعی که در اختیار دارید بهره ببرید تا در زمینه‌های مختلف برنامه‌نویسی این پلتفرم پیشرفت کنید. در آخر با ایجاد و ساخت برنامه‌ها و پروژه‌هایی که شما را از سطح مقدماتی به سطح حرفه‌ای می‌رسانند، می‌توانید در این زمینه فعالیت حرفه‌ای داشته باشید.